• PL
  • EN
  • DE
  • RU

Rowerem na zakupy: nowa stacja sponsorska w systemie Veturilo – ruszyła wypożyczalnia „Biedronka Modlińska”

26.11.2019

Rowerem na zakupy: nowa stacja sponsorska w systemie Veturilo – ruszyła wypożyczalnia „Biedronka Modlińska”

25 listopada warszawska sieć rowerowa powiększyła się o kolejny punkt wypożyczeń – stację „Biedronka Modlińska”. Powstała ona dzięki współpracy operatora systemu, Nextbike Polska z Jeronimo Martins Polska, właścicielem sieci Biedronka.

Od wczoraj ponad 912,6 tysięcy entuzjastów miejskiego roweru Veturilo może korzystać z nowego punktu wypożyczeń. Stacja „Biedronka Modlińska” znajduje się przed sklepem o tej samej nazwie na rogu Modlińskiej i Aluzyjnej w Warszawie. Dzięki niej okoliczni mieszkańcy i pracownicy placówki zyskają łatwy, tani i przyjemny dojazd na zakupy oraz do pracy.

„Biedronka Modlińska” to 390 stacja Veturilo, a równocześnie 49. punkt wypożyczeń, który powstaje dzięki sponsorom wspierającym rozwój warszawskiego roweru publicznego. To oznacza, że ponad 12% wszystkich lokalizacji w Warszawie powstało za sprawą zaangażowania i pomocy biznesu.

— Wszystkie stacje rowerowe położone w okolicy sklepów, centrów handlowych i biurowców cieszą się bardzo dużą popularnością. Dzięki nowemu punktowi wypożyczeń codzienna komunikacja rowerowa będzie jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza. Osoby robiące zakupy w nowym obiekcie przy Modlińskiej zyskają dojazd rowerem niemal pod drzwi swojego sklepu — mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, Nextbike Polska.

Razem ze stacją „Biedronka Modlińska” do systemu Warszawskiego Roweru Publicznego zostało włączonych 10 nowych rowerów i 15 stojaków. Ze stacji można korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich innych stacji Warszawskiego Roweru Publicznego – Veturilo.

— Wszędzie tam gdzie działają nasze sklepy chcemy być dobrymi sąsiadami dla społeczności lokalnej. Zielona Biedronka dla Zielonej Białołęki nie mogła więc obejść się bez systemu roweru miejskiego. Dzięki stacji „Biedronka – Modlińska” nasza nowa placówka przy ul. Modlińskiej 347 przyczynia się do propagowania zdrowej mody na rower jako ekologiczny środek transportu. – mówi Zbigniew Jaszkowski, dyrektor operacyjny regionu Warszawa w sieci Biedronka.

Warszawski Rower Publiczny – Veturilo to jeden z największych systemów rowerów miejskich
w Europie. W tym roku wystartował po raz ósmy. Od marca odnotowano ponad 5 935 700 wynajmów, a grono rowerzystów powiększyło się o ponad 126 400 osób. W sumie, od 2012 roku, w stolicy było 25 551 600 wypożyczeń. Warszawski rower miejski składa się z 390 stacji i 5 698 jednośladów.