• PL
 • EN
 • DE
 • RU
visacheckout

Rower Elektryczny

Dzięki rowerom elektrycznym z łatwością wjedziesz na podjazd na skarpę.
Pamiętaj, że rower elektryczny jest rowerem miejskim, przeznaczonym do poruszania się po terenach miejskich.

 

1. Dołącz

 

Krok 1

Zarejestruj się klikając przycisk „Rejestracja”, podaj wymagane dane, zaakceptuj regulamin i wpłać minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Po zarejestrowaniu otrzymasz wiadomość sms oraz wiadomość e-mailową wraz z kodem PIN, który razem z Twoim numerem telefonu są identyfikatorami w systemie.
W celu uruchomienia konta zaloguj się na podany podczas rejestracji adres e-mail oraz kliknij w link aktywujący konto. W przeciwnym wypadku Twoje konto nie będzie umożliwiało korzystania z bezobsługowej wypożyczalni rowerów.
Wystarczy 1 minuta i gotowe – możesz już korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

 

2. Wypożycz

 

Krok 2

Wybierz rower elektryczny, który posiada najwyższy wskaźnik naładowania baterii. Wskaźnik znajduje się na tylnym błotniku roweru. Pięć diod oznacza w pełni naładowany rower.
Podejdź do terminala, naciśnij „Wypożyczenie/Zwrot” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Rower, który wybrałeś zostanie zwolniony automatycznie. Szerokiej drogi!

 

3. Zwróć rower

 

Krok 5

Rower elektryczny możesz zwrócić jedynie na dedykowanej stacji elektrycznej do jednego z wolnych elektrozamków.
Nie musisz nawet podchodzić do terminala. Wystarczy, że wprowadzisz rower do elektrozamka. Bez obaw – sygnał dźwiękowy oraz zielona dioda potwierdzą prawidłowy zwrot.
W celu upewnienia się, że zwrot został zakończony pomyślnie, dokonaj weryfikacji na swoim koncie użytkownika poprzez aplikację mobilną, stronę internetową lub kontakt z numerem 19 115.

 

4. Jeszcze raz!

 

Krok 4

Korzystaj z rowerów miejskich, kiedy tylko masz ochotę. Od początku marca do końca listopada, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe!

 

5. Jeszcze szybciej?

 

Krok 3

Pobierz aplikację mobilną Veturilo lub CitiHandlowy Bikes. Za pomocą aplikacji mobilnej wypożyczysz rower elektryczny z elektrozamka bez podchodzenia do terminala.
Rower za pomocą aplikacji możesz wypożyczyć za pomocą dwóch sposobów:
• Klikając „Wypożycz rower” w aplikacji i wpisując jego numer
• Skanując kod QR danego roweru znajdujący się na każdym rowerze

Pamiętaj, że potrzebuję energii. Oddaj mnie na stacji elektrycznej

Krok 3

 

Wypożyczenie i zwrot roweru elektrycznego jest możliwy jedynie na dedykowanych stacjach elektrycznych do wolnych elektrozamków.

 

Lista stacji elektrycznych wraz z numerami stacji:
1. Topiel – Tamka – 9701
2. Sowia – 9702
3. Centrum Nauki Kopernik – 9703
4. Wioślarska – Ludna – 9704
5. Plac Trzech Krzyży – 9705
6. Krakowskie Przedmieście – Traugutta – 9706
7. Metro Nowy Świat – Uniwersytet – 9707
8. Miodowa – 9708
9. Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – 9709
10. Karowa – Krakowskie Przedmieście – 9710

 

Cennik

 

Pamiętaj, że Twoje konto jest aktywne jedynie w momencie posiadania na nim minimum 10 zł lub w momencie podpięcia do niego karty kredytowej!

Taryfa zwykła Wartość brutto
Opłata inicjalna 10 zł
Opłata za wypożyczenie roweru elektrycznego Czas wypożyczenia:
od 1 do 20 minuty 0 zł
od 21 do 60 minuty 6 zł
Druga i każda następna godzina 14 zł
Powiadomienie listowne odnośnie naruszenia
Regulaminu
 10 zł
Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia  300 zł

 

Kradzież, utrata lub zniszczenie roweru elektrycznego  12 000 zł

Podane w Tabeli opłaty zawierają podatek VAT

Najczęściej zadawane pytania

 • Rower elektryczny jest wyposażony we wspomaganie pedałowania podczas jazdy. Dużo mniej siły zużyjesz np. na wjazd na wzniesienie .Wszystko to za sprawą wbudowanego silnika elektrycznego.
  Wspomaganie bierze na siebie nawet 80% wysiłku związanego z jazdą na rowerze. Jednak do czasu. Silnik działa do prędkości 25 km/h. Jeżeli chcemy jechać szybciej, musimy liczyć na siłę naszych mięśni.

  Dodatkowo rower elektryczny wyposażony jest we wzmocnione hamulce rolkowe uruchamiane przy kierownicy. Nie jest natomiast wyposażony w hamulec nożny (torpedo) jak standardowe Veturilo.

 • Za pomocą terminala: Naciśnij Wypożyczenie/Zwrot i postępuj zgodnie z wyświetlanymi informacjami. Wybierz rower z najwyższym poziomem naładowania baterii. Podaj numer wybranego roweru. Rower zostanie zwolniony z elektrozamka.
  Za pomocą aplikacji możesz wypożyczyć rower na dwa sposoby:

  Klikając „Wypożycz rower” w aplikacji i wpisując jego numer lub
  Skanując kod QR danego roweru znajdujący się na każdym rowerze

 • Rowery elektryczne służą przede wszystkim ułatwieniu podjazdu pod skarpę. Można z nich korzystać na terenie całej Warszawy, należy jednak pamiętać że można je zwrócić wyłącznie w dedykowanych stacjach. Rower elektryczny możesz wypożyczyć na 10 dedykowanych stacjach elektrycznych. Mapa stacji dostępna jest na terminalu, na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej Veturilo.

 • Tak. Rower elektryczny możesz zwrócić jedynie na dedykowanej stacji elektrycznej do jednego z wolnych elektrozamków. Jeśli wszystkie elektrozamki są zajęte zwróć rower na innej stacji elektrycznej. Dostępność wolnych elektrozamków możesz sprawdzić przy pomocy aplikacji mobilnej, przez stronę internetową lub poprzez kontakt z 19115.

 • Rower elektryczny jest ładowany na dedykowanych stacjach w elektrozamkach. Dlatego tak ważny jest zwrot roweru na jednej z 10 stacji elektrycznych.

 • Jeśli chcesz sprawdzić w jakim stopniu jest naładowany rower elektryczny sprawdź wskaźnik umieszczony w tylnej części roweru. Wskaźnik składa się z pięciu diod – gdy świecą się wszystkie rower jest naładowany w 100%, gdy tylko jedna, bateria ma 20% energii.

 • Wystarczy zacząć pedałować. W momencie zwiększonego wysiłku: szybsze pedałowanie lub wjazd na wzniesienie – silnik elektryczny ułatwi Twoją podróż.

 • Z rowerów elektrycznych może korzystać każdy użytkownik zarejestrowany w jednym z systemów Nextbike. Ich wypożyczenie i zwrot odbywają się na podobnych zasadach, jak w przypadku tradycyjnych rowerów. Warto przy wypożyczeniu sprawdzić jednak, w jakim stopniu naładowana jest bateria danego roweru i pamiętać, że zwrot i wypożyczenie roweru elektrycznego mogą odbywać się wyłącznie na dedykowanych stacjach elektrycznych.

 • Wypożyczenie rowerów elektrycznych jest droższe niż standardowych. Rower elektryczny został objęty taryfą dedykowaną dla rowerów elektrycznych. Wypożyczenie roweru do 20 minut jest zawsze bezpłatne. Wypożyczenie roweru do 1 godziny do koszt 6 zł. Wypożyczenie roweru do 2 godzin to koszt 20 zł. Każda kolejna godzina wynajmu to dodatkowo 14 zł.

 • Rower elektryczny można wypożyczyć jedynie na stacji elektrycznej. Jeśli chcesz mieć pewność, że wypożyczasz rower elektryczny – spójrz na tylni błotnik. Jeśli widzisz wskaźnik naładowania baterii oraz informację o rowerze elektrycznym – życzymy szerokiej lżejszej drogi.