• PL
  • EN
  • DE
  • RU

Nowa stacja Veturilo przy Poleczki

16.05.2018

Nowa stacja Veturilo przy Poleczki

Od dziś mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z nowej stacji Veturilo. Została ona uruchomiona dzięki współpracy Nextbike Polska z Platan Group Sp. z o.o.

Nowa stacja „Platan Park” znajduje się przed biurowcem o tej samej nazwie na rogu Poleczki i Poloneza. Dzięki niej pracownicy biurowców i okoliczni mieszkańcy zyskają łatwy i przyjemny dojazd do metra i położonych na Ursynowie i Służewcu węzłów przesiadkowych.

Stacja Veturilo w pobliżu siedziby firmy to udogodnienie dla pracowników i korzyści dla pracodawców. Badania potwierdzają, że pracownicy dojeżdżający do pracy na rowerze są mniej zestresowani, a nawet rzadziej się spóźniają. Platan Park dzięki współpracy z Nextbike zyskuje dodatkowy argument przyciągający najemców” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Veturilo.

Stacja Veturilo na terenie naszego kompleksu biurowo – magazynowego Platan Park to odpowiedź na liczne prośby i zapytania naszych Najemców. Pracownicy zyskają zdrowy, szybki oraz ekologiczny środek transportu” – mówi Agnieszka Urbańska-Pucek, członek zarządu Platan Group Sp. z o.o.

Stacja Platan Park to już trzydziesta stacja Veturilo, która powstała dzięki współpracy Nextbike Polska z prywatnym biznesem. Stacje sponsorskie działają przy galeriach i centrach handlowych, biurowcach i zakładach pracy. Dzięki nim rośnie też liczba samych rowerów – uruchomienie stacji Platan Park oznacza dodanie do systemu kolejnych 10 rowerów.

System Veturilo kolejny rok z rzędu bije rekordy popularności. Tylko w kwietniu warszawiacy i turyści wypożyczyli rowery niemal milion razy, co jest najlepszym wynikiem w historii! 15 kwietnia padł również dzienny rekord wypożyczeń – w ciągu 24 godzin z Veturilo skorzystano 49 497 razy! System Veturilo jest największym systemem rowerowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Warszawscy rowerzyści mogą korzystać z 357 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 5200 rowerów.

Platan Group jest deweloperem, a także firmą świadczącą usługi kompleksowego zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Firma stanowi część grupy kapitałowo-inwestycyjnej w 100% z polskim kapitałem, która jest aktywna na rynku od ponad dwudziestu lat.

Spółka Platan istnieje od 1998 roku i dotychczas zrealizowała sześć projektów komercyjnych o charakterze biurowo-handlowym i magazynowym: Dom Dochodowy o Trzech Frontach, Mokotów Box, Nautilus Nowogrodzka 11, Centrum Milenium, Platan Park I i II. Łączna powierzchnia zrealizowanych projektów wynosi ponad 140 tys. m2, a wartość szacowana jest na ok. 160 mln EUR.

Platan Park, na terenie którego powstała stacja Veturilo, to nowoczesny business park, który łączy w sobie jednocześnie funkcje biurowe i magazynowe. Składa się z dwóch niezależnych obiektów o łącznej powierzchni około 60 000 m2.