• PL
  • EN
  • DE
  • RU

Galeria Młociny – przyjazna dla dwóch kółek

02.09.2019

Galeria Młociny – przyjazna dla dwóch kółek

Od 2 września użytkownicy systemu Veturilo mogą korzystać z nowej stacji roweru miejskiego, powstałej dzięki współpracy operatora systemu Nextbike Polska i „Galerii Młociny” w Warszawie.

Nowa lokalizacja dołącza do niemal 50 stacji funkcjonujących dzięki prywatnym inwestorom. Stanowi wygodną alternatywę komunikacyjną dla tysięcy klientów najnowszej, a przy tym jednej z największych, galerii handlowych w Warszawie.

Razem ze stacją do systemu roweru miejskiego włączonych zostało 10 nowych jednośladów. Stacja dysponuje 15 miejscami do wpięcia pojazdów. Dodatkowe rowery mogą zostać zwrócone przy pomocy specjalnej obejmy przymocowanej do rowerów miejskich w systemie Veturilo. Inwestycja przysłuży się zarówno klientom „Galerii Młociny”, jak i mieszkańcom miasta, otwierając przed użytkownikami Veturilo możliwość wypożyczania i oddawania rowerów miejskich w często i chętnie odwiedzanej lokalizacji.

– Rowerem do Galerii na Bielanach? Dlaczego nie! Galeria Młociny to przede wszystkim wspaniała lokalizacja oraz łatwy i szybki dojazd z każdego miejsca w Warszawie – mówi Urszula Malik, Office Manager Galerii Młociny. Dodaje, że na gości czeka tu rozpieszczająca podniebienia kulinarna oferta Hali Hutnik, rozrywkowe Dechy, a także niepowtarzalna Aleja Mody, która zachwyca wysokimi na osiem metrów witrynami. Co więcej, bielańskie centrum handlowe rozwija się z każdym tygodniem, dostarczając swoim klientom mnóstwo nowych powodów do odwiedzin. Od otwarcia minęły zaledwie trzy miesiące, a swoje lokale otworzyło już blisko 40 nowych marek, dopełniając imponującą ofertę galerii. – Z całą pewnością to nie koniec zmian, a dla mieszkańców miasta planujemy kolejne niespodzianki — podkreśla Urszula Malik.

Ósmy sezon systemu Veturilo wystartował 1 marca. Do dyspozycji warszawiaków i odwiedzających miasto oddane zostało ponad 5500 rowerów i przeszło 380 stacji. Veturilo jest największym systemem rowerowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Korzystać z niego  może każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Warszawskie Veturilo jest również w pełni kompatybilne z Konstancińskim Rowerem Miejskim, Piaseczyńskim Rowerem Miejskim, a także działającym od zeszłego roku w Markach systemem KołoMarek. Oznacza to, że wypożyczone w tych miastach rowery można zwracać w Warszawie i odwrotnie. We wszystkich tych miastach obowiązuje również ten sam, zakładający bezpłatne 20 minut każdego wypożyczenia, cennik.

Aby skorzystać z Veturilo, wystarczy zarejestrować się na stronie Veturilo.waw.pl, poprzez aplikację lub terminal i doładować konto kwotą co najmniej 10 złotych. Potem wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami – na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru lub skorzystać z aplikacji mobilnej Veturilo i zeskanować kod QR roweru. Trwa to zaledwie kilka sekund.

Sezon Veturilo potrwa do końca listopada.