Siedem milionów wypożyczeń rowerów miejskich w Warszawie: Veturilo wśród najlepszych systemów w Europie!

19.07.2016

Veturilo bije kolejne rekordy popularności! Operator systemu, firma Nextbike Polska, odnotował w poniedziałek siedmiomilionowe wypożyczenie w całej historii Warszawskiego Roweru Publicznego, co oznacza, że w latach 2012 – 2016 warszawiacy przejechali na Veturilo ponad 15 milionów kilometrów, czyli przemierzyli odległość równą 174 podróżom dookoła świata. Tylko w tym sezonie rowery były wynajmowane 1,1 miliona razy, a grono użytkowników powiększyło się o prawie 50 tysięcy osób.

1 126 178 – od 1 marca do 19 lipca 2016 roku, a w sumie już 7 000 037 razy skorzystano z Veturilo od 1 sierpnia 2012 roku, kiedy rowery pojawiły się w Warszawie. Korzysta z nich 409 703 zarejestrowanych mieszkańców, z których 49 464 „zapisało się” do systemu w ciągu ostatnich miesięcy.

- W tym sezonie dobiega końca obecny kontrakt na obsługę Veturilo – dzięki warszawskim rowerzystom udaje nam się efektowanie postawić kropkę nad „i”. Warszawiacy nie tylko przekroczyli granicę siedmiu milionów wynajmów całej historii systemu, ale też korzystają obecnie z wypożyczalni z intensywnością, która pozwala wierzyć, że po raz pierwszy uda nam się wspólnie „dobić” do dwóch milionów wynajmów na zakończenie sezonu. Przed rokiem zabrakło do tego 45 tysięcy wynajmów – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Siedmiomilionowe wypożyczenie Veturilo miało miejsce wczoraj w nocy. Użytkownik wynajął rower przy stacji „ul. Miodowa”, by po 40 minutach oddać go w punkcie „al. Lotników – Modzelewskiego”.

  • Wraz z nadejściem wiosny, w każdym z kolejnych miesięcy funkcjonowania Veturilo w tym sezonie, warszawiacy dokonywali więcej wynajmów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku: w kwietniu o 7 863 wypożyczenia, w maju – o 38 679, w czerwcu – 10 911.
  • Maj 2016 jest dotychczas miesiącem największej aktywności użytkowników Veturilo. W ciągu 31 dni, warszawiacy dokonali 330 421 wypożyczeń.

To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy kibicują ekologicznym rozwiązaniom w przestrzeni miejskiej. Po pięciu latach obecności Veturilo w Warszawie, nasze rowery zyskują coraz więcej nowych entuzjastów, którzy w maju, ale też w czerwcu, wygenerowali tak duży ruch w obrębie systemu, z jakim wcześniej nie mieliśmy do czynienia – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

  • Podana liczba 7 000 037 wynajmów Veturilo nie obejmuje wypożyczeń dokonanych w ramach Bemowo Bike (system działający na Bemowie w latach 2012-2014) oraz kompatybilnego z Warszawskim Rowerem Publicznym systemem Konstanciński Rower Miejski. Gdyby zsumować te wypożyczenia, sumaryczna liczba wzrosłaby do 7 206 982!
  • Najaktywniejszy rowerzysta od 1 marca tego roku wypożyczał rowery 526 razy. Statystycznie – 4 razy każdego dnia.

Codziennie 60 minut wypożyczenia roweru miejskiego z kartą MultiSport

Właśnie wystartował wyjątkowy program dla tych posiadaczy kart MultiSport, którzy po mieście najbardziej lubią poruszać się rowerami publicznymi. Dzięki ofercie MultiSportBike, każdy zarejestrowany w programie użytkownik może codziennie dokonywać wynajmu z miejskich wypożyczalni do 60 minut. Rejestracja prowadzona jest na stronie internetowej multisportbike.pl

Warszawski Rower Publiczny Veturilo, składa się obecnie z 205 lokalizacji i 3 073 rowerów. W tym: z tandemów i stacji wraz z rowerkami dla dzieci, wdrożonych w lecie ubiegłego roku. Rozwój stołecznej sieci nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów, którzy ufundowali już 25 lokalizacji na terenie miasta: Arkadia, Atrium Promenada, Atrium Targówek, Blue City, Budynek LOT, Central Park Ursynów, Citi, EuroCentrum, Galeria Bemowo, Galeria Mokotów, Galeria Mokotów 2, IRIS ul. Cybernetyki, Miasteczko Orange, Nestle House, New City, Poleczki Business Park, Proximo, Sadyba Best Mall, Spektrum Tower, Starcom MediaVest Group, The Park Warsaw, T-Mobile, Trinity Park I, Warsaw Spire oraz Wola Park.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

Niepodległości – Batorego – 2,12% wszystkich wypożyczeń

Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy – 1,30%

Plac Wileński – 1,26%

Arkadia – 1,24%

Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski – 1,19%

Najpopularniejsze stacje zwrotów:

Niepodległości – Batorego – 2,03%

Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy – 1,33%

Arkadia – 1,31%

Plac Wileński – 1,25%

Unii Lubelskiej – Puławska – 1,15%

Najpopularniejsze trasy:

„al. Niepodległości – Batorego” – „ul. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski”

„ul. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski” – „al. Niepodległości – Batorego”

„ul. Marymoncka – Dewajtis” – „UKSW II”

„UKSW II” – „ul. Marymoncka – Dewajtis”

„pl. Hallera – Dąbrowszczaków” – „Plac Wileński”

„SGGW I” – „Metro Ursynów – ul. Beli Bartoka I”

„Plac Politechniki – ul. Nowowiejska” – „ul. Grójecka – Pl. Narutowicza”

„Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy” – „ul. Wybrzeże Szczecińskie – Stadion Narodowy”

„ul. Wąwozowa – al. KEN – Metro Kabaty” – „al. Komisji Edukacji Narodowej – Metro Natolin”

„Plac Wileński” – „pl. Hallera – Dąbrowszczaków”