Jeszcze więcej sponsorskich stacji Veturilo! Rusza wypożyczalnia „Proximo” ufundowana przez firmę Hines

15.06.2016

(15.06.2016) Już dzisiaj warszawska sieć rowerowa powiększy się o 205. punkt wypożyczeń. Punktualnie o godz. 15.00 uruchomiona zostanie stacja „Proximo” – przy nowoczesnym kompleksie biurowym na Woli. Będzie to 14. lokalizacja w tej części Warszawy. Rowerzyści skorzystają z niej, dzięki sponsorskiemu wsparciu inwestora, firmy Hines, która funduje warszawiakom już trzecią stację – po „Nestlé House” i „New City”!

„Proximo” to 205. stacja Veturilo, a równocześnie 25. punkt wypożyczeń, który powstaje dzięki wsparciu sponsorów, chcących dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju warszawskiego systemu rowerów publicznych. To oznacza, że ponad 12% wszystkich lokalizacji w Stolicy powstało za sprawą zaangażowania i pomocy biznesu.

- Firma Hines to wyjątkowy partner, który na przestrzeni ostatnich miesięcy zrobił naprawdę dużo dla warszawskich rowerzystów miejskich. W sezonie 2015 ufundował stacje „Nestlé House” i „New City” w biurowym centrum Mokotowa, a teraz, po kilku miesiącach bieżącego sezonu, uruchamia nowy punktu na Woli – przy Kompleksie Proximo. Dziękujemy za to fenomenalne wsparcie na rzecz ekologicznego, zdrowego i taniego transportu publicznego – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

- Uruchomienie stacji na terenie Proximo było kolejnym elementem wdrażania udogodnień dla rowerzystów. Wychodząc naprzeciw potrzebom najemców korzystających z alternatywnego środka transportu jakim jest rower, zainstalowano również stojaki rowerowe, szatnie oraz prysznice. Rower to ekologiczny środek transportu, a troska o środowisko, zrównoważony rozwój oraz efektywne zarządzanie budynkami są wpisane w międzynarodowe standardy Hines” – mówi Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Zarządzający, Hines w Polska.

Razem ze stacją „Proximo” do systemu Veturilo zostanie włączonych 14 nowych rowerów. W związku z tym, od tej pory Warszawski Rower Publiczny będzie się składał z 205 stacji i 3073 jednośladów.

Veturilo w tym roku wystartowało z początkiem marca. Od tego czasu odnotowano 824 353 wynajmy, a grono rowerzystów powiększyło się o 37 725 osób. W sumie, od 2012 roku, wypożyczeń w Warszawie było 6 698 212, a rejestracji – 397 964. Najaktywniejszy użytkownik w całej historii systemu dokonał 2 815 wynajmów. Tegoroczny lider od pierwszego marca sięgał po jednoślady 413 raz – średnio cztery razy w ciągu dnia.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

Niepodległości – Batorego 1 – 2,06% wszystkich wypożyczeń

Plac Wileński – 1,25%

Arkadia – 1,22%

Metro Politechnika – Rondo Jazdy Polskiej – 1,21%

Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski – 1,20%

Najpopularniejsze stacje zwrotów:

Niepodległości – Batorego 1 – 2,07%

Plac Wileński – 1,30%

Arkadia – 1,23%

Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski – 1,21%

Jana III Sobieskiego – Chełmska – 1,11%

Najpopularniejsze trasy:

„ul. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski” – „al. Niepodległości – Batorego”

„UKSW II” – „ul. Marymoncka – Dewajtis”

„al. Niepodległości – Batorego” – „ul. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski”

„ul. Marymoncka – Dewajtis” – „UKSW II”

„pl. Hallera – Dąbrowszczaków” – „Plac Wileński”

Kompleks Proximo powstaje na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji II linii metra o tej samej nazwie. W jego ramach powstaną dwa biurowce w standardzie klasy A. Pierwszy obiekt zlokalizowany na warszawskiej Woli przy ulicy Prostej 68, zostanie oddany do użytku już w czerwcu 2016 roku, natomiast drugi ulokowany przy Przyokopowej 26 będzie udostępniony najemcom za dwa lata, czyli w pierwszej połowie 2018 roku. Biurowce Proximo stanowią łącznie 46 335 m2 powierzchni biurowej oraz 2650 m2 powierzchni handlowo-usługowej. Kompleks posiada w sumie 641 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Z myślą o rowerzystach zaplanowano bezpieczne stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie.

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Zakres dotychczasowych realizacji firmy, zarówno ukończonych, aktualnie prowadzonych, nabytych jak i zarządzanych to ponad 1 300 nieruchomości, w tym powierzchnie w sektorze mieszkaniowym, handlowym, magazynowym, hotelarskim, sportowym, użyteczności publicznej oraz dużej skali kompleksy wielofunkcyjne i projekty infrastrukturalne.