Pół miliona wypożyczeń Veturilo w 76 dni!

17.05.2016

(17.05.2016) Już ponad 500 tysięcy razy było wypożyczane Veturilo od początku marca, kiedy rozpoczął się tegoroczny sezon warszawskich rowerów publicznych. W tym samym czasie do grona użytkowników dołączyło prawie 26 tysięcy osób!

500 225 wynajmów i 25 897 rejestracji – takie wyniki w ramach Veturilo odnotował operator systemu, Nextbike Polska w dniach 1 marca – 16 kwietnia 2016 roku. Półmilionowy wynajem w tym sezonie nastąpił wczoraj. Użytkownik sięgnął po rower na stacji „Plac Zbawiciela – Nowowiejska – Mokotowska”, by po 20 minutach zwrócić go w lokalizacji „ul. Waryńskiego – ul. Nowowiejska – Metro Politechnika”.

–  Rowery miejskie są obecne w Warszawie już piąty sezon. Tym bardziej cieszymy się, że nie tylko udaje się utrzymać ich ogromną popularność, ale również zachęcać tysiące nowych osób do korzystania z ekologicznego, taniego i zdrowego transportu – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Bieżący rok jest kolejnym, w którym w połowie maja możemy pochwalić się wynikiem wypożyczeń przekraczającym pół miliona, ale równie ważne – o ile nie ważniejsze, jest 25 tysięcy mieszkańców, którzy dołączyli do nas na przestrzeni ostatnich tygodni – dodaje.

Veturilo zostało uruchomione 1 kwietnia 2012 roku. Od tego czasu użytkownicy skorzystali z rowerów miejskich ponad 6,3 miliona razy, a w systemie zarejestrowało się 386 tysięcy warszawiaków. Tegoroczny najaktywniejszy użytkownik ma na koncie 342 wynajmy, co oznacza, że korzysta w tym sezonie z rowerów średnio 4,5 razy dziennie.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

Niepodległości – Batorego – 2,15% wszystkich wypożyczeń

Metro Politechnika – Rondo Jazdy Polskiej – 1,30%

Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy – 1,29%

Arkadia – 1,22%

Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski – 1,21%

Najpopularniejsze stacje zwrotów:

Niepodległości – Batorego – 2,19% wszystkich zwrotów

Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy – 1,27%

Plac Wileński – 1,25%

Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski – 1,23%

Arkadia – 1,22%

Najpopularniejsze trasy:

„ul. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski” – „al. Niepodległości – Batorego”

„al. Niepodległości – Batorego” – „ul. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski”

„UKSW II” – „ul. Marymoncka – Dewajtis”

„ul. Marymoncka” – Dewajtis – „UKSW II”

„pl. Hallera – Dąbrowszczaków” – „Plac Wileński”

„ul. Pileckiego – ul. Alternatywy” – „Metro Imielin – Ratusz Ursynów”

„Plac Wileński” – „pl. Hallera – Dąbrowszczaków”

Operatorem Veturilo jest firma Nextbike. W związku z tym, użytkownicy, którzy posiadają konto Warszawskiego Roweru Publicznego mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać z jednośladów w ramach sieci Nextbike’a w Polsce (m.in. w Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku czy Poznaniu) i na całym świecie. Płatność według lokalnych cenników.