Veturilo ponownie rozrasta się dzięki sponsorom! Rusza 204. stacja – przy Warsaw Spire

25.11.2015

(25.11.2015) Już dzisiaj warszawska sieć wypożyczalni rowerowych powiększy się o 24. stację uruchamianą z inicjatywy sponsora. Dzięki zarządcy Warsaw Spire, firmie Ghelamco Poland, nowa lokalizacja pojawi się tuż obok tego kompleksu biurowego – w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Będzie to 204. punkt wypożyczeń Veturilo, jednego z dziesięciu największych systemów w Europie. Co warte odnotowania, już 12% stołecznych stacji powstało w wyniki współpracy operatora Veturilo, firmy Nextbike Polska z przedstawicielami lokalnego i krajowego biznesu.

- W ciągu zaledwie kilku tygodni, jakie minęły od czasu inauguracji ostatniej stacji uruchomionej na zasadach sponsorskich, czyli „Trinity Park I” mamy przyjemność ogłosić inaugurację kolejnej – przy nowoczesnym kompleksie biurowym Warsaw Spire. W imieniu całej rowerowej społeczności Warszawy, dziękujemy Ghelamco Poland za jej wkład w rozbudowę systemu rowerów miejskich, z którego korzysta już ponad 370 tysięcy mieszkańców Stolicy – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Uruchomienie stacji „Warsaw Spire” to dobra wiadomość dla przyszłych pracowników biurowca, jak i wszystkich osób, które na co dzień korzystają z ekologicznego i taniego transportu rowerowego, zwłaszcza w obrębie Woli. Nowy punkt będzie 13. stacją w tej dzielnicy, a równocześnie – już 204. lokalizacją Veturilo. Razem z nią do systemu zostaje włączonych także 17 nowych rowerów.

Plac Europejski powstający pomiędzy budynkami kompleksu Warsaw Spire, to jedyna w swoim rodzaju otwarta dla wszystkich przestrzeń miejska, harmonijnie łącząca funkcje publiczne i biznesowe. Nowy, miejski plac będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Już dziś, mimo, iż prace wykończeniowe nadal trwają, na placu można podziwiać zaprojektowaną przez belgijską pracownię architektoniczną Wirtz International Landscape Architects zieleń miejską (80 drzew ze specjalistycznej szkółki, w tym metasekwoje, cypryśniki błotne oraz glediczje), a także fontanny, kaskadowy 120-metrowy strumień przecinający plac i jeziorko. W upalne dni oczka wodne miło ochłodzą osoby zasiadające w okolicznych kawiarniach, restauracjach i na ławeczkach, a dzięki podświetleniu obiekty te będą przyciągać uwagę warszawiaków także wieczorami, oferując świetlne spektakle. Znajdzie się tu także przestrzeń dla kultury i sztuki. Zakończenie prac na placu Europejskim nastąpi w przyszłym roku, równocześnie z ukończeniem prac przy realizacji kompleksu biurowego Warsaw Spire.