Rekordowy koniec sezonu Veturilo! Ponad 6 milionów wypożyczeń i kolejna stacja sponsorska – „Trinity Park I” przy ul. Domaniewskiej 52 na Mokotowie!

30.10.2015

(30.10.2015) Od kilku tygodni trwa już kalendarzowa jesień, pozostał zaledwie miesiąc tegorocznego sezonu funkcjonowania wypożyczalni, ale w ramach Veturilo wciąż wiele się dzieje. Wczoraj operator systemu, firma Nextbike Polska, odnotował 6-milionowy wynajem od momentu inauguracji sieci Warszawskiego Roweru Publicznego w 2012 roku. Z kolei dziś wystartuje nowa lokalizacja sponsorska Veturilo – „Trinity Park I” przy ul. Domaniewskiej 52. Wraz z nią do systemu włączonych zostanie 20 jednośladów, co oznacza, że liczba rowerów miejskich w Stolicy przekroczy 3 000. Za sprawą tych wydarzeń Veturilo umacnia swoją pozycję w grupie największych i najaktywniej wykorzystywanych systemów rowerowych w Europie!

Na przestrzeni trzech lat, jakie upłynęły od momentu inauguracji Veturilo w Stolicy (1 sierpnia 2012 roku), warszawiacy sięgali po rowery już 6 000 896 razy. 6-milionowy wynajem miał miejsce wczoraj po godzinie 10 rano. Użytkowniczka wypożyczyła jednoślad na stacji „Metro Politechnika-Rondo Jazdy Polskiej”, by po około 10 minutach zwrócić go w punkcie „ul. Myśliwiecka- LO Stefana Batorego”. Pod względem natężenia wypożyczeń, bieżący sezon Veturilo już w tym momencie jest rekordowy. Od 1 marca 2015 roku użytkownicy wynajmowali rowery 1 906 465 razy - wypożyczeń jest już więcej niż przez cały zeszłoroczny sezon, mimo, że mamy przed sobą jeszcze ponad miesiąc działania w tym roku. Równolegle na przestrzeni ośmiu miesięcy do systemu dołączyło 80 843 nowych osób, co oznacza, że w sumie z rowerów miejskich w Warszawie korzysta już 373 760. W tym roku grono użytkowników powiększyło się zatem o 27,5%. W tym roku statystycznie co 10,5 sekundy gdzieś w Warszawie wypożyczany jest rower miejski. Średni czas pojedynczego wynajmu to ok. 22 minut. Dzienna średnia wypożyczeń dla całego systemu wynosi 7 845, ale podczas rekordowego dnia (11 kwietnia) po rowery sięgano ponad dwukrotnie częściej – 15 955 razy. Najaktywniejszy użytkownik w całej historii Veturilo wypożyczał je już 2402 razy, a więc średnio 2-3 razy dziennie!

- Kiedy Veturilo startowało trzy lata temu, składało się z 55 stacji i 1000 rowerów, a na zakończenie sezonu chwaliliśmy się liczbą wynajmów w okolicach 340 tysięcy. Obecny zasięg sieci wypożyczalni oraz natężenie korzystania z ekologicznej komunikacji publicznej w Stolicy to dowód na to, jak mocno Warszawa postawiła na ruch rowerowy i jak wielka zmiana zaszła w świadomości ludzi. Cieszymy się, że możemy być częścią tej rowerowej rewolucji – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Już teraz, chwilę po odnotowaniu 6-milionowego wypożyczenia, mogę przekazać stołecznym rowerzystom następne dobre wiadomości. System powiększa się dziś o kolejną wypożyczalnię sponsorską i nowe rowery. Za sprawą tej rozbudowy liczba jednośladów Veturilo przekroczy 3 000 tysiące! – dodaje.

Dzięki zaangażowaniu Revetas Capital, późnym popołudniem zostanie uruchomiona stacja z dwoma terminalami przy nowoczesnym biurowcu Trinity Park I – w samym centrum biznesowym warszawskiego Mokotowa. Ta informacja z pewnością ucieszy osoby, pracujące w biurowej części dzielnicy Mokotów, jak i wszystkich warszawiaków, dla których Veturilo jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o środek lokomocji w Stolicy. „Trinity Park I” to odpowiednio 23. stacja, jaka powstaje na zasadach sponsorskich w wyniku działań prowadzonych przez operatora Veturilo, Nextbike Polska, oraz w sumie 203. punkt wypożyczeń na rowerowej mapie miasta.

Trinity Park I jest nowoczesnym biurowcem klasy A należącym do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Revetas Capital. Budynek zlokalizowany jest w centrum biznesowym warszawskiego Mokotowa, w pobliżu sieci transportu publicznego i niedaleko lotniska. 18.500 m2 powierzchni biurowej dzielą tacy najemcy, jak Ringier Axel Springer Polska, Phillip Morris Polska i Xerox. Trinity Park I został oddany do użytku w roku 2006.