202. stacja roweru miejskiego w Warszawie – przed Galerią Mokotów stanęła druga stacja Veturilo!

07.10.2015

(07.10.2015) Dzisiaj w nocy warszawska sieć wypożyczalni powiększyła się o nowy punkt! Stacja została uruchomiona przy Galerii Mokotów – od strony ul. Wołoskiej. To kolejna wypożyczalnia, która na przestrzeni ostatnich tygodni powstaje w wyniku współpracy operatora Veturilo, firmy Nextibke Polska, z przedstawicielami stołecznego biznesu. Od początku września stacje sponsorskie pojawiły się już przy Nestlé House, New City, czy The Park Warsaw. Decyzja dyrekcji Galerii Mokotów sprawia, że klienci centrum mają do dyspozycji kolejną wypożyczalnię, a równocześnie wzbogacona zostaje oferta komunikacyjna biurowej dzielnicy położonej w lewobrzeżnej części miasta.

- Galeria Mokotów aspiruje do miana najbardziej rowerowego centrum handlowego w Polsce. Jako pierwsza galeria w naszym kraju dysponuje dwiema stacjami roweru publicznego. Dziękujemy dyrekcji za udostępnienie nowego punktu wypożyczeń na warszawskim Mokotowie zarówno klientom, jak i wszystkim użytkownikom Veturilo, mieszkającym i pracującym w tej dzielnicy – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Klienci Galerii Mokotów do tej pory mogli korzystać ze stacji przy skwerze u zbiegu ulicy Wołoskiej i Al. Wilanowskiej. Na przestrzeni niecałych trzech sezonów dokonano w tej lokalizacji 40 650 wynajmów i 43 496 zwrotów! Tylko do końca sierpnia bieżącego sezonu, użytkownicy korzystali z punktu ponad 30 tysięcy razy.

Dziś w nocy do pierwszej stacji Galerii Mokotów dołączyła następna – przy drugim wejściu od ulicy Wołoskiej. Razem z nią do systemu Warszawskiego Roweru Publicznego zostało włączonych 11 całkowicie nowych jednośladów! W związku z pojawieniem się tej lokalizacji, Veturilo składać się będzie obecnie z 202 punktów wypożyczeń i 2 992 rowerów.

- Galeria Mokotów od lat dokłada wielu starań, aby promować przyjazne środowisku inicjatywy. Jedną z nich było właśnie stworzenie otoczenia przyjaznego rowerzystom. Gamę udogodnień dla chcących przesiąść się na rower uzupełnia najnowsza, druga już stacja Veturilo, która ma aż 15 stanowisk. Ci, którzy szybko i przyjemnie chcą ominąć modernizowane ulice w pobliżu Galerii mogą rower wypożyczyć lub pozostawić w nowo powstałej stacji – mówi Ewelina Szymeczko, Rzecznik Prasowa Galerii Mokotów.

Druga stacja Galerii Mokotów jest czwartym punktem, który na zasadach sponsorskich zasilił ostatnio stołeczną sieć roweru publicznego. Wcześniej na podobny ruch zdecydowali się zarządcy kompleksów biurowych Nestlé House, New City, czy The Park Warsaw. Dominują zatem lokalizacje w biurowej części Mokotowa i jej okolicach.

W systemie Veturilo od momentu jego uruchomienia w 2012 roku, zarejestrowało się 356 819 osób. Aż do dziś dokonały one 5 734 952 wynajmów.