Ponad dwieście lokalizacji Veturilo! Już od tygodnia działa stacja sponsorska przy kompleksie biurowym New City!

16.09.2015

(16.09.2015) Przed tygodniem warszawska sieć wypożyczalni publicznych rowerów powiększyła się o kolejną lokalizację. Dzięki zaangażowaniu firmy Hines użytkownicy Veturilo korzystają z nowej stacji, „New City”, zlokalizowanej przy kompleksie biurowym położonym przy ulicy Marynarskiej 15 w centrum biurowej części Mokotowa. „New City” jest dwusetnym punktem wypożyczeń Veturilo, a jednocześnie dwudziestą stacją, która wystartowała za sprawą wsparcia sponsorów, współpracujących z operatorem systemu.

Na przestrzeni czterech sezonów funkcjonowania rowerów miejskich w Warszawie, sukces tego ekologicznego, taniego i zdrowego środka komunikacji publicznej został dostrzeżony również przez przedsiębiorców, którzy podejmowali decyzje o wsparciu dla rozwoju systemu, z którego korzysta niemal 370 tysięcy mieszkańców stolicy. Przed tygodniem, dzięki firmie Hines, która postanowiła dołożyć do sieci wypożyczalni „cegiełkę” w postaci swojej stacji, powstała dwudziesta lokalizacja o charakterze sponsorskim w Stolicy. Tylko w ciągu pierwszego dnia działania nowego punktu skorzystało z niego ponad 20 osób!

- W imieniu warszawskich rowerzystów dziękujemy firmie Hines za to, że zdecydowała o uruchomieniu, kolejnej poNestlé House”, sponsorskiej stacji roweru miejskiego w samym centrum biurowej części Mokotowa – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

- Cieszymy się, że stacja Veturilo znalazła się na terenie kompleksu New City. Jest to odpowiedź na potrzeby naszych najemców korzystających z jednośladów oraz potwierdzenie wpisanej w standardy Hines troski o środowisko naturalne oraz zarządzanie budynkami w zrównoważony i efektywny sposób – powiedział Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Projektu Hines w Polsce.

Kompleks New City przy ulicy Marynarskiej 15 charakteryzuje się doskonałą ekspozycją oraz bezpośrednim sąsiedztwem skrzyżowania, łączącego cztery najważniejsze arterie Mokotowa – aleję Wilanowską oraz ulice: Marynarską, Wołoską i Rzymowskiego. New City jako jedyny obiekt w tej części Mokotowa, dysponuje wjazdami z trzech stron (od ulicy Marynarskiej, Cybernetyki i Postępu). W sąsiedztwie kompleksu znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, zapewniające szybki i dogodny dojazd ze wszystkich dzielnic miasta. Dotarcie z New City do najbliższych stacji metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) zajmuje zaledwie kilku minut. Atutem lokalizacji jest też wygodne połączenie z centrum stolicy i międzynarodowym Lotniskiem Chopina, położonym zaledwie 4 kilometry od kompleksu. Galeria Mokotów oferująca szeroki wachlarz restauracji oraz punktów usługowych i handlowych znajduje się w odległości 5 minut spacerem.

Tylko na przestrzeni ostatniego miesiąca system Veturilo powiększył się o 3 stacje sponsorskie, zlokalizowane w biurowej części Mokotowa, a flotę rowerową zasilono 30 nowymi jednośladami!

Tegoroczny sezon Veturilo rozpoczął się 1 marca. Od tego momentu użytkownicy dokonali ok. 1,7 miliona wypożyczeń, a do systemu „zapisało się” prawie 75 tysięcy osób. W sumie z rowerów miejskich w Warszawie korzysta obecnie 368 103 użytkowników, którzy od 2012 roku wynajmowali rowery ponad 5,7 miliona razy.