„Veturilko” – w Warszawie powstała pierwsza na świecie stacja rowerów publicznych dla dzieci!

13.08.2015

(13.08.2015) Po tandemach, bijących rekordy popularności w ramach miejskich wypożyczalni, przyszedł czas na kolejny rowerowy przebój lata! Od dziś, po raz pierwszy z Veturilo skorzystają również najmłodsi rowerzyści. W odpowiedzi na prośby użytkowników, operator systemu, Nextbike Polska, zdecydował się na wprowadzenie rowerków dla dzieci w wieku od 4 i od 6 lat. Dziesięć jednośladów „Veturilko” dostępnych jest już na specjalnej stacji „Al. Niepodległości – Batorego”. Warszawski Rower Publiczny to prawdopodobnie pierwszy system na świecie, który w obrębie bezobsługowych wypożyczalni udostępnił takie rozwiązanie.

Obecny sezon rowerów miejskich w Warszawie stoi pod znakiem innowacji i niespodzianek dla mieszkańców. Niedawno upłynął pierwszy miesiąc odkąd do dyspozycji użytkowników Veturilo oddano dziesięć tandemów. Dwuosobowe rowery szybko zyskały przychylność rowerzystów i tylko w ciągu 30 pierwszych dni tandemy były wypożyczane prawie 2 000 razy !

Teraz przyszedł czas na następną nowość. Już od dzisiejszego południa dotychczasowa lokalizacja Veturilo, „Al. Niepodległości – Batorego”, przeszła zaskakującą metamorfozę, stając się premierową stacją Veturilko – pierwszej wypożyczalni rowerków dziecięcych w ramach warszawskiej sieci.

– Za sprawą „Veturilko”, Warszawa staje się pierwszym miastem w Europie, a prawdopodobnie również na świecie, które w ramach bezobsługowych wypożyczalni udostępnia rowery dziecięce. Zapraszamy wszystkich do planowania wielopokoleniowych wycieczek na „małych” i „dużych” rowerach Veturilo. To świetny pomysł na aktywny wypoczynek dla całej rodziny! – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

10 rowerów dziecięcych dostępnych jest wyłącznie na stacji „Al. Niepodległości – Batorego”. „Veturilko” dotyczą te same zasady zwrotu i wypożyczania oraz ten sam cennik, co standardowe rowery w ramach systemu Veturilo z tą różnicą, że rowerki mogą być wypożyczane i oddawane tylko w lokalizacji „Al. Niepodległości – Batorego” (ważne: nie są wyposażone w linkę zabezpieczającą, więc w przypadku braku możliwości zwrotu do elektrozamka należy skontaktować się z Centrum Kontaktu operatora). Nextbike wprowadził dwa rozmiary jednośladów: mniejsze dla dzieci w wieku od 4 lat, powyżej 110 centymetrów wzrostu oraz większe dla dzieci w wieku od 6 lat, powyżej 120 centymetrów wzrostu. Maksymalne obciążenie obu modeli to 60 kilogramów. Zgodnie z regulaminem, „Użytkowanie rowerów typu dziecięcego jest możliwe tylko pod nadzorem prawnego opiekuna, posiadającego konto w Systemie Veturilo. Opiekun prawny jest zobowiązany do nadzorowania jazdy dziecka przez cały okres trwania wypożyczenia aż do zwrotu roweru w stacji dokującej.”

Pełna treść regulaminu dostępna jest pod adresem: www.veturilo.waw.pl/terms