Dwa razy więcej rowerowej frajdy – za nami pierwszy miesiąc z tandemami Veturilo!

06.08.2015

(06.08.2015) Dokładnie przed miesiącem do warszawskiej floty rowerów miejskich Veturilo zostało włączonych 10 tandemów. Stolica stała się w ten sposób jednym z niewielu miast na świecie, które zapewniło mieszkańcom dwuosobowe rowery w ramach publicznej sieci wypożyczalni. Zgodnie z przewidywaniami, „okres próbny” tandemów przebiega bardzo obiecująco. Na przestrzeni 30 dni były one wynajmowane prawie 2 tysiące razy! Jak informuje operator systemu, Nextibke Polska, za sprawą tak dużej popularności, zwiększa się prawdopodobieństwo, że tandemy zostaną na ulicach Warszawy również po wakacjach.

Dziesięć dwuosobowych rowerów zasiliło system Veturilo w pierwszym tygodniu lipca. Tandemy zostały udostępnione mieszkańcom testowo jako przyjemny pomysł na rekreacyjne przejażdżki w miesiącach wakacyjnych. Pierwszy miesiąc tych testów przebiega dotychczas pomyślnie – tandemy były w tym czasie wypożyczane 1908 razy, co oznacza, że każdy z nich w ciągu jednej doby jest wynajmowany średnio 6-7 razy. Najwięcej wynajmów odnotowywanych jest w weekendy oraz we wtorki. Rekordowe zainteresowanie odnotowano 4 sierpnia, kiedy po tandemy sięgano 98 razy (średnio 10 wynajmów każdego z nich).

–Tak jak przypuszczaliśmy, mieszkańcy Warszawy z entuzjazmem przyjęli tandemy. Wypożyczano je już prawie 2 tysiące razy w ciągu 30 dni, rowerzyści wrzucają mnóstwo zdjęć z tymi rowerami na swoje profile na Facebooku i Instagramie, otrzymujemy też wiele próśb i sugestii od użytkowników, by nie tylko pozostawić tandemy po wakacjach, ale też zwiększyć ich ilość – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Okazuje się, że z dwuosobowych rowerów korzystają chętnie nie tylko osoby niepełnosprawne, które mogą na nich podróżować po mieście wspólnie z przewodnikiem lub opiekunem, ale również pary zakochanych, które dzięki tandemom mogą umówić się na rowerową randkę.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń tandemów:

Gen. R. Abrahama

Hanki Ordonówny

Kołowa – Teatr Rampa

Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy

Jana Pawła II – al. Solidarności

Najpopularniejsze stacje zwrotów tandemów:

Gen. R. Abrahama

Hanki Ordonówny

Kołowa – Teatr Rampa

Nowy Świat – Rondo de Gaulle´a

Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy

Najpopularniejsze trasy:

Afrykańska – Egipska – ul. Gen. R. Abrahama

Hanki Ordonówny – Myśliborska – Trasa Mostu Marii Skłodowskiej-Curie

Klarysew – Mirków

Czerniakowska – rejon ul. J. Gagarina – Sadyba Best Mall

Myśliborska – Trasa Mostu Marii Skłodowskiej-Curie – Hanki Ordonówny