5 milionów wypożyczeń rowerów miejskich w Warszawie!

24.06.2015

(24.06.2015) Warszawa wciąż w peletonie europejskich miast, w których ekologiczny transport cieszy się największą popularnością! Od czasu inauguracji systemu rowerów publicznych Veturilo w 2012 r., użytkownicy stołecznych rowerów dokonali już ponad 5 milionów wypożyczeń! Ten rekordowy wynajem miał miejsce wczoraj.

935 870 – tyle wynajmów Veturilo odnotował operator systemu, Nextbike Polska, tylko w tym sezonie, czyli od 1 marca. W sumie, doliczając także wypożyczenia dokonane w, już nieistniejącej sieci Bemowo Bike, od 2012 roku liczba wynajmów w Warszawie przekroczyła 5 milionów. Rekordowe 5-milionowe wypożyczenie miało miejsce wczoraj po południu. Użytkowniczka sięgnęła po rower na stacji „Al. Niepodległości – Batorego”, by po pięćdziesięciu minutach zwrócić go w lokalizacji „ul. Grochowska – Urząd Dzielnicy Praga – Południe”.

To już czwarty sezon obecności wypożyczalni publicznych rowerów w Warszawie i wciąż odnotowujemy tendencję wzrostową ich popularności. W ubiegłym roku na zakończenie czerwca mieliśmy ok. 904 tysiące wynajmów. Obecnie do końca miesiąca jest jeszcze tydzień, a uzyskany wynik już jest o ponad 30 tysięcy wynajmów lepszy – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Cieszymy się, że moda na Veturilo nie słabnie i wciąż dołączają do nas nowi rowerzyści. Tylko w tym roku do systemu rowerów miejskich Veturilo zarejestrowało się 47 869 nowych osób, a w sumie w Warszawie jeździ z nami już ponad 340 tysięcy osób, więc nie tylko pod względem infrastruktury należymy do ścisłej, europejskiej czołówki – dodaje.

W tym sezonie średni czas wynajmu Veturilo wynosi 27 minut. Najbardziej aktywny użytkownik od 1 marca 2015 roku wynajmował rowery 615 razy.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

Al. Niepodległości-Batorego – 2,33% wszystkich wypożyczeń

Rondo Waszyngtona-Stadion Narodowy – 1,63%

Metro Politechnika-Rondo Jazdy Polskiej – 1,35%

Najpopularniejsze stacje zwrotów:

Al. Niepodległości-Batorego – 2,42% wszystkich zwrotów

Rondo Waszyngtona-Stadion Narodowy – 1,48%

ul. Stefana Banacha- Uniwersytet Warszawski – 1,33%

Najpopularniejsze trasy:

Al. Niepodległości-Batorego – ul. Stefana Banacha-Uniwersytet Warszawski

ul. Stefana Banacha-Uniwersytet Warszawski – Al. Niepodległości-Batorego

ul. Marymoncka-Dewajtis – UKSW II

Od 1 sierpnia 2012 roku, kiedy wystartował system, rowery Veturilo są w trakcie każdego sezonu dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i średnio co 12 sekund następuje nowe wypożyczenie. Przypominamy, że użytkownik raz zarejestrowany w systemie Nextbike (np. w Veturilo w Warszawie), może bez dodatkowych formalności skorzystać z każdej sieci wypożyczalni obsługiwanych przez Nextbike w Polsce (446 stacji i 5 386 rowerów w 10 miastach) i z większości na świecie (73 miasta w 14 krajach na 4 kontynentach).