Już dzisiaj Citi Service Center Poland otworzy nową stację roweru miejskiego w Warszawie!

22.05.2015

(22.05.2015) Sieć wypożyczalni Veturilo powiększy się dziś o nową lokalizację. Dzięki Citi Service Center Poland warszawscy rowerzyści już wieczorem skorzystają ze stacji „Citi” przy ul. Marynarskiej 12. Razem z wypożyczalnią, do systemu rowerów miejskich zostanie włączonych 10 jednośladów. W sumie mieszkańcy Stolicy mają do dyspozycji blisko 200 stacji oraz prawie 3 000 rowerów.

Jedna z siedzib Citi Service Center Poland w Warszawie mieści się przy ulicy Marynarskiej 12 i z tego powodu  właśnie w tej lokalizacji umieszczona zostanie nowa stacja rowerów miejskich oznaczona logiem Citi. Stacja „Citi” zostanie uruchomiona w sąsiedztwie innej wypożyczalni sponsorskiej, „T-Mobile”. To już osiemnasty punkt Veturilo na Mokotowie, z którego szczególnie ucieszą się mieszkańcy lewobrzeżnej części miasta oraz pracownicy pobliskich kompleksów biurowych.

- Citi Service Center Poland to młoda, pełna energii  i dynamiki organizacja. Firma jest obecna w Polsce już od dziesięciu lat. Rozpoczynając z liczbą 57 pracowników w tej chwili zatrudnia 3,5 tys. osób, otwierając kolejne stanowiska. Tylko w tym roku firma planuje zatrudnić kolejne 1000 osób! Citi w Polsce od lat promuje zdrowy tryb życia zachęcając pracowników do wspólnych aktywności takich jak bieganie, regaty żeglarskie, narty oraz wiele innych. Nasz udział w rowerowej przestrzeni miejskiej to odpowiedz nie tylko na potrzeby naszych pracowników, ale również mieszkańców i promocja tak ważnego dla organizacji zdrowego stylu życia. – powiedziała Anna Zawłocka, Szef Biura Wsparcia Biznesu i Komunikacji

„Citi” będzie 197. stacją roweru miejskiego w Warszawie, a równocześnie kolejną, która powstanie w wyniku rozmów prowadzonych przez operatora, firmę Nextbike, z przedstawicielami lokalnego biznesu, którzy chcą wesprzeć rozwój ekologicznej i taniej formy transportu, z której korzysta obecnie ponad 320 tysięcy użytkowników. Poza nową stacją, „Citi”, miejscy rowerzyści z Warszawy już teraz mają do dyspozycji lokalizacje sponsorskie: Arkadia, Poleczki Business Park, Galeria Mokotów, Galeria Bemowo, IRIS, LOT, Miasteczko Orange, Eurocentrum, Blue City, T-mobile, Wola Park, Atrium Targówek, Atrium Promenada oraz Sadyba Best Mall i Spektrum Tower.

- Niecałe trzy miesiące od momentu startu obecnego sezonu udaje się nam otworzyć pierwszą w tym roku, a w sumie już siedemnastą stację sponsorską roweru miejskiego w Warszawie. Ogromne podziękowania należą się Citi Service Center Poland, która podjęła decyzję o uruchomieniu swojej wypożyczalni rowerowej w bardzo popularnym miejscu na Mokotowie – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Jestem przekonany, że inwestycja w rowery publiczne, które są najtańszym i najbardziej ekologicznym środkiem transportu w Stolicy, zostanie doceniona nie tylko przez pracowników Citi, ale również wszystkich użytkowników, którzy codziennie będą korzystać z wypożyczalni – dodaje.

Bieżący sezon Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo rozpoczął się 1 marca. Od tego momentu operator odnotował ponad 600 tysięcy wypożyczeń i ponad 30 tysięcy rejestracji nowych użytkowników.