Pierwszy tydzień Veturilo za nami. Rowery wypożyczane ponad 25 tysięcy razy!

09.03.2015

(09.03.2015) Pierwsze dni funkcjonowania wypożyczalni rowerów miejskich w 2015 roku zamknęły się wynikiem sięgającym 25,5 tysiąca wynajmów, z czego niemal 5,5 tysiąca wypożyczeń użytkownicy Veturilo dokonali w Dzień Kobiet. Już dziś sieć wypożyczalni Veturilo powiększy się o kolejną lokalizację – przy Spektrum Tower, kilkadziesiąt metrów od Ronda ONZ.

W ciągu pierwszych dni funkcjonowania Veturilo oraz podwarszawskiej sieci wypożyczalni, Konstanciński Rower Miejski rowery wypożyczane były 25 109 razy, z czego w ostatnią niedzielę wynajmowano je 5 368 razy. 8 marca był dotychczas dniem zdecydowanie największej aktywności rowerzystów w tym roku.

Od momentu tegorocznej inauguracji, z rowerów Veturilo skorzystały po raz pierwszy już 1 593 osoby, z czego część to użytkownicy zarejestrowani w zeszłym roku i w przerwie międzysezonowej, oraz 457 osób zarejestrowanych od 1 marca br. Średni czas przejazdu w ramach jednego wypożyczenia wynosi obecnie 27 minut. W sumie, od czasu uruchomienia sieci wypożyczalni rowerów miejskich w Stolicy (sierpień 2012 roku), Nextbike Polska odnotował ponad 4,1 miliona wypożyczeń, dokonanych przez prawie 295 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Jak informuje operator Veturilo, jeszcze dziś, późnym popołudniem będzie miało miejsce otwarcie drugiej w tym sezonie stacji roweru miejskiego, która powstaje dzięki wsparciu stołecznego sponsora. Po uruchomieniu lokalizacji przy galerii handlowej Sadyba Best Mall, które miało miejsce pod koniec zeszłego tygodnia, teraz użytkownicy będą mieli szansę wypożyczać rowery przy Spektrum Tower. Biurowiec jest położony przy ulicy Twardej, w okolicy Ronda ONZ. Będzie to 196 stacja roweru miejskiego w Warszawie.

Aktualna mapa oraz lista lokalizacji, znajduje się na oficjalnej stronie internetowej systemu: www.veturilo.waw.pl.  Warto się z nią zapoznać, w związku ze zmianami, które nastąpiły w bieżącym sezonie, m.in. przeniesieniem trzech stacji w okolice drugiej linii metra (Metro Nowy Świat, Metro Rondo ONZ, Metro Świętokrzyska) czy w miejsce istniejących dotychczas trzech stacji Bemowo Bike (Ratusz Bemowo, Radiowa – Fontanna, Górczewska).

Nextbike przypomina, że jedną z nowości, jakie czekają na użytkowników w 2015 roku jest nowa, bezpieczna metoda płatności – MasterPass. Tylko teraz, doładowując za jej pomocą konto Veturilo, otrzymuje się bonus w wysokości 20 zł! Promocja trwa do 31 marca, a liczba bonusowych doładowań jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej skorzystać z okazji.

Jak to zrobić? Wystarczy zalogować się do panelu użytkownika Veturilo i dokonać zasilenia konta w wysokości minimum 10 zł, jako metodę płatności wybierając MasterPass. Każda osoba, która dokona doładowania w takiej kwocie, otrzyma bonus o wartości dodatkowych 20 zł na przejazdy rowerami miejskimi. Bonus zostanie przyznany automatycznie w terminie maksymalnie do trzech dni roboczych od momentu odnotowania wpłaty.

Akcja promocyjna trwa do 31 marca i obejmuje również użytkowników, którzy w jej czasie dokonają rejestracji w systemie Veturilo i zasilą swoje konto pierwszą wpłatą. Każdy użytkownik może skorzystać z promocji tylko raz.

Regulamin i szczegóły akcji promocyjnej Nextbike Polska i MasterPass dostępne są pod adresem: www.nextbike.pl/masterpass