Jeszcze więcej Veturilo w Warszawie!

29.08.2014

Już od 1 września sieć wypożyczalni warszawskich rowerów miejskich powiększy się o kolejne 21 stacji. Jak zapewnia operator systemu Veturilo, Nextbike Polska do poniedziałku nowe lokalizacje pojawią się na Mokotowie, Pradze Południe, Woli oraz w Wilanowie i Ursusie. Rozwój Veturilo nie obejmie wyłącznie zwiększenia liczby stacji – wkrótce na ulice Warszawy trafi  231 nowych rowerów miejskich!

W ciągu najbliższych dni liczba lokalizacji w Warszawie (Veturilo oraz Bemowo Bike) zwiększy się ze 176 do 197, czyli o 12%. Z kolei liczba jednośladów wzrośnie z prawie 2,7 tysiąca do ponad 2 920. Obecnie z systemu w Stolicy aktywnie korzysta ok. 210 tys. rowerzystów, którzy od początku funkcjonowania wypożyczalni (Bemowo Bike od 1 kwietnia 2012 roku, Veturilo od 1 sierpnia 2012 roku) sięgnęli po rowery ponad 3,5 miliona razy. Tylko w bieżącym sezonie liczba wypożyczeń sięgnęła ponad 1,4 miliona.

- System Veturilo jest wizytówką rozwoju publicznych wypożyczalni rowerów miejskich w Polsce i najlepszym przykładem, jak funkcjonalna i korzystna dla mieszkańców może być taka inwestycja. Co najważniejsze, Warszawa nie zaprzestaje rozwoju sieci, która na stałe wpisała się już w jej krajobraz. Startowaliśmy przed dwoma laty z 55 stacjami i 1050 rowerami, a dziś Veturilo to jeden z największych systemów w Europie – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.  – Teraz Veturilo zostanie rozbudowane o kolejne 21 stacji, również w tych częsciach miasta, do których wcześniej nie dotarło, jak choćby Ursus. Liczymy, że pozwoli to zachęcić kolejnych mieszkańców Warszawy do rozpoczęcia przygody z rowerem miejskim – dodaje.

Równolegle, jak informuje Nextbike, dzięki rozbudowie Veturilo obejmującej również dostawę 231 nowych rowerów, liczba jednośladów w polskich systemach, gdzie firma jest operatorem bądź dostawcą, przekroczy 4 000. Od września będziemy mogli korzystać z 4102 rowerów Nextbike w całym kraju! Wkrótce liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej i kolejni rowerzyści będą mogli korzystać z  miejskich jednośladów. Już w połowie września zostanie uruchomiony Lubelski Rower Miejski, którego operatorem również będzie Nextbike Polska. Po Warszawie, Lublin będzie dysponował drugą największą w Polsce siecią stacji i liczbą rowerów. Nextbike przypomina, że użytkownicy zarejetrowani w jednym z jego systemów mogą korzystać ze wszystkich rowerów miejskich w Polsce i na całym świecie, gdzie firma jest operatorem bez dodatkowych rejestracji i formalności.

Lista nowych stacji Veturilo:

Mokotów
1. stacja metra Racławicka
2. stacja metra Wierzbno
3. skrzyżowanie ul. A. J. Madalińskiego i ul. Puławskiej
4. skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. J. Gagarina
5. skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. W. Witosa
6. skrzyżowanie ul. Dolnej i ul. Jana III Sobieskiego
7. skrzyżowanie ul. Jana III Sobieskiego i ul. św. Bonifacego
8. pętla Stegny

Praga Południe
9. Urząd Dzielnicy Praga Południe (ul. Grochowska 274)
10. pl. P. Szembeka
11. ul. Rechniewskiego
12. Jeziorko Balaton (skrzyżowanie ul. Kapelanów AK z ul. gen. R. Abrahama)
13. skrzyżowanie ul. Egipskiej i ul. Afrykańskiej
Dodatkowo stacja z ul. Lubelskiej została przeniesiona na Rondo Wiatraczna.

Ursus:
14. PKP Warszawa Ursus
15. PKP Warszawa Ursus Niedźwiadek
16. Urząd Dzielnicy Ursus (pl. Czerwca 1976 r.)
17. skrzyżowanie ul. Skoroszewskiej i ul. A. Prystora
18. OSiR przy ul. gen. K. Sosnkowskiego

Wilanów:
19. skrzyżowanie al. Wilanowskiej i ul. Sobieskiego
20. skrzyżowanie ul. Przyczółkowej i ul. Branickiego

Wola:
21. skrzyżowanie ul. Wolskiej i ul. Redutowej