Obywatelska postawa godna promowania i naśladowania!

30.04.2014

Grzegorz Romanik, dzięki swojej czujności i odwadze doprowadził do zatrzymania przez policję złodzieja jednego z rowerów systemu Veturilo. W podziękowaniu otrzymał z rąk prezesa firmy Nextbike oraz od ZTM gratulacje i upominki.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w Niedzielę Wielkanocną w Legionowie. Grzegorz Romanik jadąc rowerem przez miasto zauważył mężczyznę pedałującego na charakterystycznym rowerze Veturilo. Warszawskie rowery publiczne są bardzo łatwe do identyfikacji. Nie sposób ich pomylić z żadnymi innymi jednośladami. Podejrzenia wzbudziło to, że rower znajdował się późnym wieczorem w odległości ok. 20 kilometrów od najbliższej stacji na Białołęce. Do tego okazało się, że miał zerwane naklejki z numerem. Pan Grzegorz wezwał policję, która zatrzymała złodzieja. Rower, po niewielkim przeglądzie i uzupełnieniu oznakowania wrócił do normalnej eksploatacji.
Z tej okazji Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike, która jest operatorem systemu oraz Artur Tondera, który w ZTM kieruje Sekcją Rozwoju Ruchu Rowerowego, pogratulowali mu postawy oraz wręczyli upominki: pamiątkowy dyplom, kartę do konta w systemie dzięki, której można wypożyczać rowery oraz zestawy rowerowych gadżetów.

2014.04.29