Veturilo przygotowuje się do nowego sezonu 2014

25.02.2014

Do uruchomienia nowego sezonu rowerowego w Warszawie pozostało zaledwie kilka dni. Począwszy od Ursynowa, sukcesywnie, w kolejnych dzielnicach  rozwożone są rowery, a terminale są wyposażane w komputery oraz panele solarne.  Stojaki rowerowe zapełniają się  powoli  jednośladami z charakterystycznymi skrzydełkami na nadkolach. System wystartuje 1.03.2014r. tuz po północy. Podobnie jak w zeszłym roku, rowery będzie można wypożyczać za pomocą terminala. Centrum Kontaktu pomoże w przypadku rowerów zabezpieczonych linką z zamkiem szyfrowym.

Coraz większy system
Na początku sezonu do dyspozycji warszawiaków będzie  173 stacji i 2.650 rowerów połączonych systemów Veturilo i Bemowo Bike. W tym roku pojawią się też nowe stacje. Już zostały podpisane umowy z CH Blue City i Capital Park, których start  przewidziany jest wiosną  br.

Sprawdź, zanim wsiądziesz na rower
Zanim zaplanujemy skorzystanie z roweru warto sprawdzić zapisy regulaminu oraz stan swojego konta. Pamiętajmy, że rower można wypożyczyć jeśli na koncie mamy minimum 10 zł. Najlepiej, aby saldo było nieco wyższe, bowiem gdy będziemy jeździć dłużej niż darmowe  20 minut, system pobierze od nas stosowną opłatę. Obniży nam stan konta poniżej oczekiwanego salda i uniemożliwi ponowne wypożyczenie roweru.  Wpłacając pieniądze pamiętajmy też, aby nadać właściwy tytuł przelewu (VET000 ID Użytkownika).  Inna nazwa spowoduje, że pieniądze trafiają na konto ogólne, a czekając na wyjaśnienia,  zablokujemy sobie na chwilę możliwość skorzystania z wypożyczalni.

Zmiany w regulaminie
W regulaminie zostały doprecyzowane niektóre pojęcia np. dotyczące kart płatniczych czy aktywnego konta. Zmieniony został jeden z przepisów regulaminu odnośnie zasady zwracania rowerów. W tym sezonie należy obowiązkowo wpinać rowery do stojaków z elektrozamkami. Tylko w sytuacji, gdy wszystkie stojaki będą zajęte, możliwe jest zdanie roweru za pomocą terminala i zablokowanie go obejmą z zamkiem szyfrowym.  Wszystkie informacje dotyczące regulaminu są dostępne na podstronie  Informacje. Wiele ciekawostek rowerowych i newsów można poznać odwiedzając oficjalny fan page  Veturilo  on.fb.me/veturilo