Veturilo – rok sukcesów

11.12.2013

1,8 miliona wypożyczeń,  niemal podwojenie  ilości użytkowników oraz  obecność w grupie 10 najlepszych systemów rowerowych świata to bilans tegorocznej aktywności Veturilo.
Na konferencji prasowej 6 grudnia w Warszawie miało miejsce podsumowanie efektywności  największego systemu rowerowego Nextbike. „To był rekordowy sezon – rowery Veturilo były wypożyczane blisko 1,8 mln razy, a nasz system został zauważony przez światowe media. Uruchomiliśmy 173 stacje, z których korzystało 150 tys. użytkowników. Powstało kilkadziesiąt kilometrów nowych dróg rowerowych. Nadal będziemy konsekwentnie działali na rzecz rowerzystów. Inwestycji w przyszłym roku nie zabraknie, a środki uzyskane z wypożyczalni będziemy w całości przeznaczali na rozwój infrastruktury – powiedziała Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Ruch rowerowy na popularnych szlakach rowerowych w stolicy (most Świętokrzyski, ul. Jana III Sobieskiego, Wybrzeże Gdańskie) zwiększył się o 36 procent, w porównaniu do 2012 roku, a ilość wypożyczeń w całym systemie o 400 procent. Lider wypożyczeń ma na swoim koncie 1400 przejazdów rowerowych. Najaktywniejszą rowerzystka  okazała się pani Beata, która w tym sezonie wypożyczała rower 690 razy. Liderom gratulujemy, a wszystkim użytkownikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do korzystania z rowerów w marcu 2013r.