Veturilo – dziesiąty wśród najlepszych systemów rowerowych świata!

03.10.2013

Dziennik „USA Today” publikował  informacje o najlepszych systemach rowerowych na świecie, wśród których na 10 miejscu znalazł się warszawski system roweru publicznego Veturilo, obsługiwany przez NEXTBIKE.

Veturilo jest jednocześnie ósmym co do wielkości  europejskim systemem rowerowym  z flotą 2.600 rowerów i 172 stacjami. Jest też największym polskim systemem  firmy Nextbike, która obsługuje 60 miast na 3 kontynentach. „ Tak wysoka pozycja w międzynarodowym zestawieniu stanowi dla nas ogromne wyróżnienie – powiedział prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz. To nie tylko docenienie sytemu przez niezależne gremia, lecz również  ocena naszej pracy, którą każdego dnia wkładamy w jego unowocześnienie  i  rozwój.   Przy okazji gratulujemy władzom Warszawy  odważnej i dalekowzrocznej decyzji. Uruchamiając Veturilo na ulicach stolicy udowodniły, że  rower miejski jako uzupełnienie transportu publicznego stał się popularny, dostępny, ekonomiczny, przyjazny ludziom i stolicy.

więcej: http://usat.ly/15IbSwC

System rowerowy, zasady jego wdrożenia  oraz informacje o codziennej praktyce będą prezentowali  podczas targów „Gmina” (7-9.10.2013) i II Kongresu  Transportu Publicznego w Poznaniu  (9.10.2013) Prezes Nextbike GmhB i Nextbike Polska.  Na targach będzie można przetestować terminale i elektrozamki oraz korzystac z roweru targowego Nextbike.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY