TERAZ ROWER na Stadionie Narodowym w Warszawie, 28.04.2013

26.04.2013

Wszyscy miłośnicy dwóch kółek  i Veturilo będą mogli w niedzielę 28.04  między godzinami 9-10 wjechać rowerem na płytę Stadionu Narodowego – to pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie!  Potem przejażdżka  ulicami miasta.  

 

Start o godzinie 10.00. Akcję organizuje Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Teraz Rower” przy współpracy m.im z Veturilo i Nextbike Polska

W ramach akcji, która ma na celu promowanie roweru jako ekologicznego środka transportu, zaplanowano wiele atrakcji. Przed wyruszeniem w trasę Straż Miejska przeprowadzi krótki kurs nauki ruchu drogowego, a chwilę przed startem instruktorka fitness poprowadzi pięciominutową rozgrzewkę. Będzie też można zobaczyć na telebimach film i zdjęcia promujące akcję. Dla najmłodszych nie zabraknie kolorowych balonów.   Mile widziani są wszyscy amatorzy dwóch kółek, bez względu na wiek. Długość trasy (ok. 10 km, 1 godz.) dostosowano zarówno do możliwości dorosłych, jak i małych rowerzystów.

Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl, jest jednocześnie inauguracją ogólnopolskiej kampanii społecznej „Teraz Rower”. Główny cel kampanii to przede wszystkim propagowanie rowerowego środka transportu, a także: motywowanie do prowadzenia aktywnego trybu życiu, promowanie turystyki rowerowej oraz zachęcenie do tworzenia nowych inicjatyw rowerowych.  Trasa Rowerowego Rozpoczęcia Sezonu zakończy się na Polu Mokotowskim, gdzie tego samego dnia odbędzie się Dzień Ziemi. Nie zabraknie tam stanowiska, na którym Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl będzie informować o tegorocznej kampanii „Teraz Rower”. Przewidziano też punkt naprawy i przystosowania rowerów, gdzie będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu.

Więcej o akcji na stronie internetowej: www.terazrower.pl