Veturilo znów „zakręci” Warszawę

08.04.2013

Warszawski Rower Publiczny Veturilo wraca na warszawskie ulice po zimowej przerwie. Rowery będzie można wypożyczać od jutra (9 kwietnia). I tak jak w ubiegłym roku system szturmem zdobył Śródmieście, Bielany i Ursynów, tak w tym sezonie chce podbić także kolejne dzielnice. A stacji w tym roku będzie prawie trzy razy więcej niż w ubiegłym.

Jako pierwsze uruchomione zostaną dotychczasowe stacje oraz nowe – w Śródmieściu, na Pradze Północ, Pradze Południe, Ochocie, Woli, Mokotowie oraz na Bielanach i Ursynowie. W tym samym czasie uruchomione zostaną również wypożyczalnie sfinansowane przez firmy prywatne przy Galerii Mokotów i przy ul. Poleczki. W połowie kwietnia uruchomione zostaną stacje na Targówku, Żoliborzu i Białołęce. W maju będzie można wypożyczać rowery w kolejnych, nowych stacjach na Ursynowie, Ochocie oraz we Włochach, a także w stacjach uruchomionych w ramach systemu „Pedałuj i Płyń”. Najprawdopodobniej rowery Veturilo będzie można w tym roku wypożyczyć także w Konstancinie – Jeziornie.

Pełna lista stacji Veturilo znajduje się na stronie ZTM.

ZTM przygotował specjalną mapę zawierającą lokalizacje stacji a także przystępną instrukcję obsługi systemu. Od 15 kwietnia będzie można ją otrzymać m.in. w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Od 8 kwietnia dostępna jest w punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej: na lotnisku Chopina (Terminal A, hala przylotów), w centrum informacyjnym w PKiN (wejście  od ul. E. Plater, obok Muzeum Techniki) i na Rynku Starego Miasta 19/21/21a.

Mapę będzie można otrzymać także od informatorów ZTM, którzy będą dyżurowali od 9 do 15 kwietnia (w godz. 7.00 – 13.00 oraz 15.00 – 19.00) przy wybranych stacjach Veturilo:

– Dworzec Centralny

– pl. Konstytucji

– Politechnika

– pl. Bankowy

– Dworzec Gdański

– Kijowska – Dworzec Wschodni

– rondo Starzyńskiego

– rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy

– Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r.

– pl. Unii Lubelskiej – Puławska

– pętla Os. Górczewska

– Fort Bema

– Stare Bielany

– rondo Żaba

– pl. Wilsona

– Metro Marymont

Informatorzy będą także pomagali przy pierwszych wypożyczeniach.

Z okazji uruchomienia Veturilo ZTM przygotował instruktażowy filmik animowany pokazujący, jak korzystać z systemu. Będzie można go zobaczyć na stronie ZTM, na youtube.com oraz na fanpage’u ZTM i pełnomocnika prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej na Facebooku.

Wszystkich, którzy jeszcze nie korzystali z Veturilo zapraszamy na stronę ZTM, na której można zapoznać się z najważniejszymi informacjami o systemie oraz na stronę www.veturilo.waw.pl.

ZTM zrobi wszystko, by system działał bez zarzutu, jednak wszystkich użytkowników prosimy o wyrozumiałość, zwłaszcza w pierwszych dniach jego funkcjonowania. Warto również dodać, że część jednośladów została przypięta tylko linkami z zamkiem szyfrowym, aby umożliwić wypożyczenie w przypadku problemów z elektrozamkami.