Żoliborz, Białołęka i Targówek dołączą do Veturilo

18.01.2013

System Veturilo „zawita” do trzech kolejnych warszawskich dzielnic. Stacje do wypożyczenia rowerów pojawią się na Białołęce, Targówku i Żoliborzu. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał w tej sprawie umowę z operatorem systemu – firmą Nextbike. Co ważne, ustawienie nowych stacji zostanie sfinansowane z dzielnicowych budżetów.

Nowych stacji będzie 13. Cztery pojawią się na Białołęce:
1. rondo Ligi Morskiej i Rzecznej
2. Urząd Dzielnicy
3. ul. Magiczna/Skarbka z Gór
4. ul. Myśliborska przy Trasie Mostu Marii Skłodowskiej-Curie
Na stacjach będzie 60 stojaków i 44 rowery.
Na Żoliborzu uruchomione zostaną 3 stacje (45 stojaków i 33 rowery):
1. ul. Potocka przy OSiR
2. ul. Słowackiego przy ul. Filareckiej
3. ul. Broniewskiego przy ul. Włościańskiej
Sześć stacji powstanie na Targówku (105 stojaków i 75 rowerów). Pojawią się m.in. przy: Urzędzie Dzielnicy, Domu Kultury Zacisze, na skrzyżowaniu ul. Rembielińskiej z Kondratowicza oraz na rondzie Żaba.
Nowe stacje zostaną uruchomione w kwietniu br. Tegoroczny sezon Veturilo rozpocznie w marcu. Wtedy uruchomionych zostanie 70 nowych stacji. Pojawią się m.in. w Śródmieściu i na Pradze. Po oddaniu do użytku stacji na Białołęce, Żoliborzu i Targówku oraz trzech stacji komercyjnych (przy Galerii Mokotów i przy ul. Poleczki) rowery będzie można wypożyczać aż w 144 stacjach. Do dyspozycji „veturilomaniaków” będzie ponad 2,3 tys. rowerów!

Na zdjęciu (od lewej): Prezes Zarządu Nextbike Polska – Tomasz Wojtkiewicz, Burmistrz Białołęki – Adam Grzegrzółka, Burmistrz Żoliborza – Krzysztof Bugla, Burmistrz Targówka – Grzegorz Zawistowski, Dyrektor ZTM Warszawa – Leszek Ruta.