• PL
  • EN
  • DE
  • RU
visacheckout

10 milionów wypożyczeń Veturilo

19.06.2017

10 milionów wypożyczeń Veturilo

Przez 5 lat od uruchomienia systemu (01.08.2012) mieszkańcy Warszawy i turyści wypożyczyli rowery Veturilo już ponad 10 milionów razy. Tylko od początku czerwca tego roku odnotowano już ponad 500 tysięcy wypożyczeń.

Warszawiacy pokochali rowery Veturilo. Korzystają z nich coraz częściej. Od początku tego sezonu wypożyczono rowery w Warszawie 2,23 mln razy, czyli więcej niż w całym 2016 roku! Stało się tak dzięki rozbudowie systemu i zwiększeniu liczby rowerów. Dzienny rekord wszechczasów padł niespełna miesiąc temu, kiedy jednego dnia, w sobotę 20 maja, dokonano aż 42 tysięcy wypożyczeń!

Najpopularniejszą stacją pod względem zarówno liczby wypożyczeń jak i zwrotów jest w tym roku ta na rogu al. Niepodległości i Batorego. Drugie miejsce zajmuje stacja przy Placu Wileńskim. Najpopularniejsza trasa pokonywana przez użytkowników Veturilo jest jednak na Bielanach i wiedzie wzdłuż ulicy Dewajtis od Marymonckiej do UKSW.

System Veturilo jest piątym największym systemem rowerów miejskich w Europie i największym systemem w Polsce. Korzysta z niego ponad pół miliona użytkowników. Operatorem systemu jest Nextbike Polska, który udostępnia rowery miejskie w 26 miastach i miejscowościach w Polsce. Z rowerów Nextbike Polska korzysta ponad 1,1 miliona użytkowników, którzy do tej pory wypożyczyli rowery ponad 20 milionów razy.

rodo

Drogi Użytkowniku,

od 25 maja zacznie być stosowane Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych („RODO”), regulujące zasady przetwarzania danych osobowych w Unii Europejskiej. W związku ze zmianą przepisów, Nextbike Polska SA. wprowadza nową Politykę Prywatności. Znajdują się w niej informacje na temat zasad przetwarzania Państwa danych, a także uprawnień, które RODO przyznaje podmiotom danych.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Nextbike Polska